העמותה למנהיגות אחרת בראשות משה בוגי יעלון

מאמרים

שבתרבות סוערת ביהוד-מונוסון; יעלון: "יש זכות להורות גם לנשים וגם לגברים"

קרא עוד

בוגי יעלון: "לא הוריתי לקרב את אסדת לווייתן אל החוף משיקולים ביטחוניים"

שר הביטחון לשעבר סותר דיווח שהתפרסם בשבוע שעבר, שלפיו הצבא הורה לקרב את אסדת הפקת הגז של מאגר לווייתן אל חוף דור משיקולי ביטחון ■ דובר צה"ל: "הצבא העביר את המלצותיו שתומכות בקרבת המתקנים לחוף משיקולים ביטחוניים"

קרא עוד

יעלון סותר את עמדת צה"ל: "קירוב אסדת הגז אל החוף - לא משיקולים ביטחוניים"

במכתב ששלח ציין שר הביטחון לשעבר כי הוא הופתע נוכח הפרסומים כאילו ההחלטה לשנות את מיקום אסדת ההפקה של מאגר לוויתן ולקרבה אל החוף הגיעה ממערכת הביטחון. צה"ל: "המלצנו לקרב את המתקנים לחוף"

קרא עוד

הכומתות האדומות הצהירו על תמיכה בדרוזים: "לחמו איתנו כתף אל כתף"

מפקדים בכירים לשעבר בחטיבת הצנחנים פרסמו מכתב גילוי דעת בו הביעו הערכה לבני העדה הדרוזית על פועלם למען המדינה ומאבקם בחוק הלאום: "הגנו על ישראל בגופם"

קרא עוד

במערכת הביטחון נערכים לסוף שבוע מתוח בצפון

בצה"ל הבהירו כי המשך הזליגות מסוריה לא יתקבל וכל ירי יענה בתקיפות יעדי אסד במדינה. שר הביטחון לשעבר יעלון: "ברגע שזולגת אש לשטחנו אותו גורם שירה חייב מיד להיפגע"

קרא עוד

ראש העדה הדרוזית על חוק הלאום: "יהיו השלכות, רה"מ יכול להביא לתיקון"

ראש העדה הדרוזית, מוואפק טריף, הביע תקווה בריאיון לכאן רשת ב' כי החוק יתוקן ויכלול הכרה באנשיה: "הנאמנות שלנו לא מוטלת בספק. צורם לנו לקבל חוק שמתעלם מאיתנו"

קרא עוד

"מתייצבים עימם שכם אל שכם"

עשרות קצינים בכירים במילואים, ביניהם גם הרמטכ"לים לשעבר בני גנץ, משה יעלון ושאול מופז מתייצבים לצד העדה הדרוזית: על רקע מאבק הדרוזים בחוק הלאום שאושר בכנסת, הבהירו הקצינים: "אנו עמכם שכם אל שכם"

קרא עוד

יעלון: "יש גורמים בקואליציה שחוצים את הקו מלאומי ללאומני"

"החמאס הביא לירידה בבלונים ובעפיפונים כי אינו מעוניין בהסלמה" שר הביטחון לשעבר משה יעלון בריאיון לקיטל וסיקולר: "מה שנעשה בסוף השבוע הוא נכון – לגבות מחיר מהחמאס על זה שהוא אפשר את תופעת הבלונים והעפיפונים. ראינו גם שהוא שולט בזה – עובדה שהוא הביא לירידה". על חוק הלאום: "אם הייתם שואלים את נתניהו בארבע עיניים, הוא לא היה הולך לחקיקת החוק".

בחצי היום

לינק להאזנה

שר הביטחון לשעבר יעלון: ''יש להתנגד לנוכחות איראנית בכל סוריה - גם 100 ק''מ מהגבול''

ראש הממשלה וגורמים ביטחוניים נוספים הביעו אתמול (שני) עמדה נחרצת מול הרוסים שהציעו להרחיק את ההתבססות האיראנית כ-100 ק"מ מגבול ישראל. "צריך להתנגד לנוכחות איראנית בכל שטח סוריה. הסכמה על 100 ק"מ היא הסכמה שבשאר המקומות תהיה נוכחות איראנית", גרס שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון אצל אפי טריגר.

קרא עוד

בוגי יעלון: "לא להגיב לשרפת השדות זה בדיוק מה שיוביל להסלמה"

שר הביטחון לשעבר שוחח עם חברי הקבינט הביטחוני של 103FM על הצעדים שישראל צריכה לבצע כדי לטפל במצב הביטחוני המתוח: "כשאנחנו לא מגיבים, הם מעזים יותר"

קרא עוד

משה יעלון - ארבע שנים ל"צוק איתן"

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון בראיון מיוחד לרגל ארבע שנים למבצע "צוק איתן" - מהם הלקחים שהפיקה ישראל מהמבצע ומהן השלכותיו על התמודדותה עם ההסלמה הנוכחית ברצועת עזה? האם שתי ההסלמות, אז והיום, בלתי נמנעות? כיצד הושגה ההרתעה שהובילה לשקט של כמעט ארבע שנים, מהם הגורמים לשחיקתה בחודשים האחרונים ומה צריכה להיות תגובת צה"ל לטרור העפיפונים ובלוני התבערה? וגם, על התנהלות הממשלה והצבא במהלך המבצע והצורך בתהליך קבלת החלטות שקול וחף מפוליטיזציה, סיסמאות והדלפות.

בחצי היום

לינק להאזנה

"זה לא רק בלונים או עפיפונים, מדובר בהפרת ריבונות"

ר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון שוחח עם חברי הקבינט הביטחוני של 103fm על הלאום שהוגדר כחוק יסוד שעבר הלילה (ה') בכנסת והצעדים שישראל צריכה לבצע כדי לטפל במצב הביטחוני המתוח בעזה: "אם אנחנו לא מגיבים אז הם מעיזים יותר".

קרא עוד

יעלון על עפיפוני התבערה: צריך לשרוף שדות בעזה כמו שהם שרפו לנו

שר הביטחון לשעבר אמר בריאיון לוואלה! TALK כי מול חמאס יש לנקוט שיטה של עין תחת עין ולא להשמיע "איומי סרק" שלדבריו פוגעים בהרתעה. לדבריו, אין תוחלת לפתרון צבאי מול חמאס: "אין 'זבנג וגמרנו'"

קרא עוד

המרכיבים הקריטיים לבטחונה של ישראל הם מנהיגות מלמעלה וחינוך מלמטה, ורק אחר כך העוצמה הצבאית

"המרכיבים הקריטיים לבטחונה של ישראל הם מנהיגות מלמעלה וחינוך מלמטה, ורק אחר כך העוצמה הצבאית". כך אמר שר הבטחון לשעבר משה בוגי יעלון, במפגש מועדון השבבים הישראלי שעסק במנהיגות.

קרא עוד

יש מי שמגבה את חיילי צה"ל

עורך דינו של אלאור אזריה הכריז כי "חיילי צה"ל במלכוד", אך 14 חיילים שייצג אל"מ עו"ד שלומי ציפורי ולא הוגש נגדם כתב אישום מוכיחים את ההיפך: מדיניות הפרקליטות נותנת משקל למורכבות האירועים שאיתם מתמודדים החיילים. דעה

קרא עוד

יעלון תוקף את שרי הקבינט: ''ככל שאתה יותר מתלהם - אתה יותר פטריוט''

שר הביטחון לשעבר משה יעלון תקף הבוקר (שני) בתכנית מה בוער את התנהלות הקבינט: "השרים יוצאים לתקשורת לפני הדיון ומכריזים הכרזות, וככל שאתה יותר מתלהם - אתה יותר פטריוט. מצהירים ומתלהמים, משמיעים את מה שמשמיעים ואם יש החלטה - גם לא מגבים אותה".

קרא עוד

יעלון: "אם נתניהו לא ידע על עסקת הצוללות, הוא לא כשיר לנהל את המדינה"

שר הביטחון לשעבר, שהעיד בזמנו ב"תיק 3,000", ממתין לסוף החקירה, מביע אמון במשטרה וטוען: האנשים בסביבתו של רה"מ התנהגו כמאפיונרים

קרא עוד

האם בוגי יעלון התנצל לפני ראש הממלשה?

צפו בראיון המלא עם רינה מצליח

קרא עוד

עושים סדר

הדד ליין לאישור חוק הגיוס מתקרב, ואיתו צפה שוב המחלוקת לגבי שירות החרדים. איך רואים בצבא את הנושא ועד כמה מעוניינים שם בגיוס של בני הישיבות. יהיו כאן שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון והחוקרת ד"ר ציפי ישראלי

לינק לצפייה

"צריך לדבר פחות ולעשות את העבודה"

שר הביטחון לשעבר משה יעלון בריאיון לרונן פולק על פרסום תמונת מטוס ה"אדיר" מעל ביירות: ". אנחנו עוד בעימות עם איראן בסוריה. מה הם לא יודעים שאנחנו תוקפים? עד עכשיו לא רצנו לספר לחבר'ה על כל פעילות שלנו. צריך לדבר פחות ולעשות את העבודה"

בחצי היום

לינק להאזנה

"ינואר 93 נעצר איש חמאס, כשעליו דרכון אמריקני.

הגיע ארצה עם 600 אלף דולר מארה"ב כדי לשקם את תשתית הטרור של חמאס. יום למחרת אני פוגש קבוצה של אמריקאים והם שואלים אותי: "מדוע אינכם תוקפים את מפקדת החמאס?". אמרתי להם: "אתם יודעים היכן נמצאת מפקדת החמאס? בווירג'יניה, ארה"ב".

קרא עוד

"איראן אינה מצליחה להעביר נשק לרצועת עזה. אנו נותנים מענה למנהרות – כל זה מתחיל ומסתיים במודיעין"

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה יעלון אמר בכנס השנתי המרכזי של ישראל דיפנס כי "מדינת ישראל נמצאת בחזית העולמית בנושא עיבוד כמויות עצומות של מידע מודיעיני". איתן בן דוד, המשנה ליועץ לביטחון לאומי אמר כי חל שיפור במצבה האסטרטגי של ישראל

קרא עוד

נפתח יומו השני של הכנס המרכזי השנתי של ישראל דיפנס: דגש על מודיעין ואסטרטגיה

לאחר ההצלחה של היום הראשון של הכנס המרכזי השנתי של ישראל דיפנס בגני התערוכה, מוקד היום השני יהיה על איסוף מודיעין ואסטרטגיה. בין הדוברים - שר הביטחון לשעבר משה יעלון, שר המודיעין ישראל כ"ץ ובכירי מערכת המודיעין בישראל

קרא עוד

המלחמה היא על ת"א ולא על גוש קטיף

שר הביטחון לשעבר בראיון לערוץ 7 על המאבק בטרור בעזה, על המאמצים להשבת גולדין ושאול ועל עמדותיו המדיניות: "בין בגין לרבין".

קרא עוד

תחקיר "המקור": האם ישראל הקימה במו ידיה את חמאס?

בכירים בממסד הביטחוני טענו שבשנות ה-80 התעלמה המדינה מהתעצמות הארגון הקיצוני בעזה. היריבות בין רבין לפרס תרמה לנושא וגם תמיהתה של ארה"ב לא שינתה את התמונה

קרא עוד

משה יעלון: "שרי הקבינט מדליפים תוך כדי דיון"

שר הביטחון לשעבר בריאיון לאסף ליברמן וצ'יקו מנשה תוקף את התנהלות שרי הקבינט: "יש מה לעשות בעזה אבל הדיונים צריכים להתקיים בקבינט ולא באופן שבו חברים מציעים את הצעותיהם לפני הדיון ומבקרים את ההחלטה אחרי הדיון - זה מזיק"

עם קלמן - ליברמן

לינק להאזנה

יעלון: "מודאג מ'הפוליטיקה' בקבינט"

"חששנו כי משיוודע שבדר גולדין בן דוד ראשון שלי הדבר יגרור מחיר גבוה יותר מחמאס, אך זה לא המצב כיום"

קרא עוד

יעלון: "ניסיתי להסתיר את זה שהדר גולדין בן דוד שלי"

הרמטכ"ל ושר הבטחון לשעבר, גילה כי הוא ניסה להסתיר את העובדה שהחייל הדר גולדין- שגופתו נמצאת בשבי חמאס- הוא בן דודו, וזאת במטרה למנוע את עליית המחיר אותו ידרשו ראשי ארגון הטרור תמורת שחרור הגופה

קרא עוד

צביקה לוי, האבא של החיילים שהציל אלפי צעירים וננטש על ידי המדינה

במשך שנים נלחם ודאג לחיילים בודדים שעלו לישראל כדי להתגייס לצה"ל, ובשנתיים האחרונות צביקה נלחם בחיים עצמם לאחר שחלה בניוון שרירים

קרא עוד

"ישראל כמעט הפילה מטוס קרב רוסי"

שר הביטחון לשעבר משה יעלון סיפר בריאיון לסוכנות ידיעות רוסית כיצד נמנעה ברגע האחרון תקרית ביטחונית חמורה מול רוסיה. לדבריו, בשנת 2015 מטוס קרב רוסי שפעל בשמי סוריה התקרב לשטח האווירי של ישראל. "עמדנו ליירט בידיעה שזה מטוס רוסי", סיפר יעלון

קרא עוד

משה יעלון: "שרי הקבינט מדליפים תוך כדי דיון"

שר הביטחון לשעבר בריאיון לאסף ליברמן וצ'יקו מנשה תוקף את התנהלות שרי הקבינט: "יש מה לעשות בעזה אבל הדיונים צריכים להתקיים בקבינט ולא באופן שבו חברים מציעים את הצעותיהם לפני הדיון ומבקרים את ההחלטה אחרי הדיון - זה מזיק"

עם קלמן - ליברמן

לינק להאזנה

יעלון: "הזהרנו מטוס רוסי שהתקרב לגבול בשנת 2015"

בצל המתיחות בגזרה הצפונית, חשף היום שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון, בראיון לסוכנות RIA Novosti הרוסית, כי ישראל כמעט הפילה מטוס קרב רוסי. לדבריו, "בראשית התקופה בה החלה רוסיה להכניס כוחות לסוריה, אירע מקרה שבו טייס רוסי כמעט חצה את הגבול ליד רמת הגולן. כששמנו לב שמדובר במטוס רוסי הרמנו טלפון בהול לדרגים הגבוהים בבסיס חיל האוויר הרוסי "חמיימים" , בו הזהרנו כי 'מטוס רוסי עומד להיכנס לשטח האווירי שלנו. היזהרו'". בסופו של דבר, לדבריו, "נמצא פתרון מהיר לעניין הזה. אם היה מדובר במטוס סורי, ככל הנראה היינו מיירטים אותו".

קרא עוד

יעלון שחזר: מנענו ברגע האחרון הפלת מטוס רוסי בשמי ישראל

שר הביטחון לשעבר תיאר בראיון לסוכנות ידיעות רוסית את מנגנון התיאום הצבאי עם מוסקבה סביב הפעילות בסוריה, הכולל ערוץ קשר ישיר בין בסיס חמיימים לבין הקריה שבתל אביב. "הקו החם הזה עזר להציל חיים. אנחנו לא צריכים לדווח לרוסים על כל פעולה שלנו", הבהיר יעלון

קרא עוד

יעלון: התבססות איראן בסוריה - ערובה למלחמה

שר הביטחון לשעבר תקף את הממשל האמריקני הקודם, וגיבה את מדיניות הממשלה נגד האיום האיראני: "ביטחון עצמי איראני עם כוח בסוריה - ערובה למלחמה". על המתיחות בדרום: "חמאס מורתע ונואש. מ'צוק איתן' לא ירה כדור אחד"

קרא עוד
אתר זה נבנה על ידי אורנוס גרופ בע"מ
תרומה התנדבות הצטרפות