העמותה למנהיגות אחרת בראשות משה בוגי יעלון

מאמרים

השר לשעבר יעלון: ''פלילי או לא - על נתניהו להתפטר''

השר לשעבר משה בוגי יעלון התייחס הבוקר (ראשון) בשיחה עם רזי ברקאי לחקירות ראש הממשלה ואמר: "לא צריך להסתתר מאחורי כן פלילי לא פלילי. ציבורית הוא היה צריך להתפטר ממזמן".

קרא עוד

INSS ISRAEL

מגיש: ירון שניידר
מראויין: משה יעלון
הכנס הבינלאומי השנתי ה-11,
היכל התרבות, תל אביב

צפה ביוטיוב

"המדיניות שמערכת הביטחון נוקטת מול סוריה - נכונה"

בחצי היום
כאן ב

לינק להאזנה

הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון, דיבר בזירה חופשית על הרשימה החדשה שהוא מגבש, על החוק הפולני ועל רוה"מ

בוגי יעלון משיב לטענות שהשמיע נגדו האלוף במיל' עמירם לוין רוני דניאל שוחח בתוכניתו עם רוני דניאל שהשיב לטענות שהשמיע נגדו הבוקר עמירם לוין: "בתקופתי לא הובא לאישור קבינט דבר בנוגע לצוללות"

קרא עוד

שר הביטחון לשעבר, רא"ל (מיל.) משה (בוגי) יעלון

שר הביטחון לשעבר, רא"ל (מיל.) משה (בוגי) יעלון, הכנס הבינלאומי השנתי ה-11, היכל התרבות, תל אביב

צפה ביוטיוב

"האמירות על מעורבותי בפרשת הצוללות חסרות בסיס"

בוגי יעלון משיב לטענות שהשמיע נגדו האלוף במיל' עמירם לוין רוני דניאל שוחח בתוכניתו עם רוני דניאל שהשיב לטענות שהשמיע נגדו הבוקר עמירם לוין: "בתקופתי לא הובא לאישור קבינט דבר בנוגע לצוללות"

קרא עוד

שר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון

The First Intifada – 30 Years On (lecture in Hebrew)

צפה ביוטיוב

השר לשעבר יעלון: ''מבחינה ציבורית - נתניהו אצלי גמר''

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון שוחח עם אפי טריגר בנושא חקירות ראש הממשלה והבהיר: "מבחינה ציבורית הוא אצלי גמר". "ברור לי שיש כאן פרשת שחיתות קשה", פסק יעלון, "האם האנשים סביבו יחפו עליו ויגידו שזה ביוזמתם?"

קרא עוד

משה בוגי יעלון נשבע שהוא לא השתנה

זה הליכוד שעזב אותו, כפי שעשתה תנועת העבודה 20 שנה לפניו. עכשיו הוא רוצה להיות ראש הממשלה הבא, אבל לא ברור איך יגיע לשם. הוא נחשב לאדם ישר )אבל יש הטוענים אחרת( ומצטייר כביקורתי )אבל אומרים עליו שהוא פשוט נעלב מכל שטות(. מדוע באמת עזב את הליכוד ואיך הוא מסביר את העובדה שלא חשף את פרשת הצוללות בזמן אמת?

Read More

“ערביי ישראל רוצים להשתלב – הפוליטיקאים הערבים מדברים על היבדלות”

אמר היום משה בוגי יעלון לשעבר שר הביטחון והרמטכ”ל, בהרצאה שנשא במרכז בגין סאדת באוניברסיטת בר- אילן על שלושים שנה לאינתיפאדה הראשונה

קרא עוד

זמן אמת | ההולכים בחושך - אנשי הסוד מדברים, חלק ב'

תוכנית תחקירים נשכנית בהנחייתו של אסף ליברמן. הפעם: מפקדי סיירת מטכ""ל מתייצבים מול המצלמה ומדברים על המבצעים הנועזים, הלילות המדינות האויב, החברים שהשתלבו בפוליטיקה והפצע שעוד נשאר פתוח. אם יש רגע מכונן בחייה של סיירת מטכ"ל, זה הרגע שבו נורה אותו טיל בטעות בבסיס האימונים בדרום, תאונה שזכתה לשם 'אסון צאלים'. זה קורה כשהסיירת נישאת על גלי ההצלחות ההירואיות מחיסול אבו ג׳יהאד וחטיפת השייח עובייד ומתאמנת על פרויקט סודי ומגלומני משהו - חיסולו של הרודן העיראקי סדאם חוסיין. מפקדי סיירת מטכ"ל מדברים על הפצע הפתוח מאסון צאלים, על הכישלון הצורב במבצע לשחרור נחשון וקסמן ועל החברים מהיחידה שהגיעו ללשכת ראש הממשלה. השבוע ב"זמן אמת", תכנית התחקירים הדוקומנטרית בהגשת אסף ליברמן ובעריכת טלי בן עובדיה, ישודר החלק השני בסרט אנשי הסוד מדברים – סרטו של אסף ליברמן ,ובו ראיונות עם אהוד ברק, משה בוגי יעלון ובכירים נוספים ביחידה לדורותיה. תחקיר: רעות מישור

Read More

יעלון על הירי בשישי: ''אירוע חריג שמטרתו הייתה לפגוע''

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון שוחח הבוקר (ראשון) עם אפי טריגר על הירי במהלך סוף השבוע מרצועת עזה לעבר ישראל ולתקיפה הישראלית ברצועה. "יש פה עליית מדרגה במעורבות האיראנית ברצועת עזה ובתמיכה בחמאס ובג'יהאד האסלמי", סבר יעלון. "הירי בשישי היה חריג - הוא היה במטרה לפגוע. התגובה הישראלית הייתה נדרשת והאשמת איראן הייתה נכונה".

קרא עוד

ערוץ הכנסת - חשבון פתוח: ראיון עם משה יעלון

Read More

נאום שהב״ט לשעבר משה בוגי יעלון בהפגנה הערב בככר ציון.

ערב טוב ושבוע טוב ירושלים, ערב טוב ושבוע טוב אזרחי ישראל, ראשית רוצה להביע הערכה ליועז הנדל, יוזם ההתכנסות הזו. יועז לוחם ומפקד בשייטת 13, שמביע את דעותיו באופן שאי אפשר לטעות בהן, מותקף מאז שהכריז על היוזמה להפגין כאן הערב.

קרא עוד

שפל שהפוליטיקה הישראלית לא ידעה כמותה

בן כספית ואריה אלדד שוחחו עם שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון שנערך לעידן אחרי נתניהו: "אני נערך לבחירות בין אם יהיו בקרוב או לא. אני בונה רשימה לקרב פוליטי, אחשוף את הרשימה כשאדע מתי יהיו הבחירות, בינתיים אני חורש את הארץ"

קרא עוד

מדיניות ארצות הברית במזרח התיכון – הצורך באסטרטגיה-רבתי

המזרח התיכון מזמן לארצות הברית אתגרים רבים השזורים זה בזה, בגינם אינה יכולה להרשות לעצמה להתנתק מהאזור. לאחר שנה שהתאפיינה בהיעדר קו יציב, על ממשל טראמפ לנסח באופן ברור את יעדיו באזור ולגזור לאורם אסטרטגיה, שתאפשר להתמודד באופן מיטבי עם הגורמים הקיצוניים ומערערי היציבות שבו, תוך חיזוק בעלי בריתו באזור כדי שיהוו מכפיל כוח כנגדם. הניסיון ההיסטורי של ממשלים קודמים, להתכנס פנימה ולא לשמש כ"שוטר עולמי", או לדחות את ההתמודדות עם אתגרים ביטחוניים לממשלים הבאים, מוכיח שבחלוף הזמן ההתמודדות עם האתגר הופכת לקשה יותר ויותר. לכן על הממשל לגבש אסטרטגיה-רבתי, שתיתן מענה לאינטרסים של ארצות הברית ובעלות בריתה, ויפה שעה אחת קודם.

קרא עוד

בוגי יעלון: ''בניתי רשימה ובבוא העת - נרוץ לבחירות''

נתניהו חתם אמש (שני) על עצומה שמטרתה לחון את אלאור אזריה. שר הביטחון לשעבר משה יעלון הביע את דעתו על פרשת אזריה בשיחה עם רינו צרור: "אם החייל היה מביע חרטה, זה כבר ממזמן היה מאחורינו לא עם חנינה, אלא עם בקשת מחילה. מישהו רצה לעשות מהמקרה אירוע פוליטי".

קרא עוד

אם נתניהו לא ידע - שילך הביתה, אם ידע - לכלא

יעלון התארח באירוע שהנחה העיתונאי משה נסטלבאום וקרא לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו. "נתתי לראש הממשלה גיבוי לפני שנחצו כאן קווים אדומים", אמר. "אני אומר לראש הממשלה – תתפטר עכשיו!".

קרא עוד

אם נתניהו לא ידע - שילך הביתה, אם ידע - לכלא

באירוע "שבתרבות" בהרצליה תקף שר הביטחון לשעבר את ראש הממשלה בפרשת הצוללות. בנוסף אמר כי הוא "נערך לבחירות באביב 2018". ח"כ בן ראובן: "החיבור בין שחיתות שלטונית להרס הדמוקרטיה – האיום המסוכן ביותר על החברה הישראלית"

קרא עוד

בקהילה

קרא עוד

ראיון ברדיו גלי ישראל

קרא עוד

הטבעת סביב נתניהו מתהדקת

בוגי יעלון בריאיון על עסקת הצוללות

קרא עוד

בוגי יעלון: על נשים מוטרדות מינית לא לפחד – להתנגד, לקום ולספר

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, הצטרף לקריאה לנשים אשר חוו הטרדה מינית להתלונן ולחשוף את המטרידים, ללא תלות במידת בכירותם | יעלון הינו איש הציבור הראשון היוצא בקריאה ברורה וחד-משמעית לנשים הנפגעות

קרא עוד

"הטון של חברי הקבינט בעניין פריסת סוללות כיפת ברזל היה של פגיעה במעמד הצבא"

שר הביטחון לשעבר, בוגי יעלון, מותח ביקורת על התבטאויות חברי הקבינט בעניין כיפת ברזל. על פרשת הצוללות אמר: אני נשאל בחול על הפרשה ומתקשה להסביר מה קורה כאן, אין לי ספק שראש הממשלה יצטרך להחקר בעניין זה

לינק להאזנה

מה פשר ההתקרבות בין סעודיה לישראל? | מתוך חדשות הערב

בשבועות האחרונים מתבהרת שותפות האינטרסים של ישראל והממלכה הסעודית - הסכנה האיראנית. המסרים שיוצאים מירושלים מריאד - זהים. כתבתם של גילי כהן וערן זינגר

Read More

ראיון עם בוגי ב - "חדשות הקריות"

קרא עוד

המחפשים

סיפור צנחני הקרב על ירושלים ב־67' מספק ליוסי קליין הלוי עיסוק בפצע של התנועה הקיבוצית ועליית "גוש אמונים" * רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון סבור כי הספר מנסה להכריע בסוגיה הנצחית: שלמות העם או שלמות הארץ?

קרא עוד

בוגי יעלון ראש בראש עם ליאור שליין בגב האומה - השיחה המלאה

בוגי יעלון בגב האומה, הראיון המלא

קרא עוד

''בשנים האחרונות אנחנו נכנענו'': משה יעלון מודאג ממדיניות החזרת השבויים

על רקע מינויו של ירון בלום למתאם החזרת השבויים, שר הביטחון לשעבר ורב אלוף במילואים משה "בוגי" יעלון הסביר בשיחה עם אפי טריגר מהי דרך הפעולה הטובה ביותר בעיניו. "החשיבה היא איך הופכים את מה שיש בידי החמאס מנכס לנטל. אם האינטרס של עזה זה שיהיה להם חשמל, אז למה שזה לא יהיה מנוף להחזרת השבויים?", תהה הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל. בתגובה לפעילות המתגברת של צה"ל בסוריה, הסביר יעלון: "הבעיה היא ההתלהמויות. צריך לא לדבר יותר מידי"

קרא עוד

ההתנתקות - נקודת שבר בתולדות המדינה

שר הבטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון ביקר אחר הצהריים (רביעי) במרכז קטיף שבניצן.

קרא עוד

יעלון: "החלטת הקבינט המדיני בנוגע להסכם הפיוס - מיותרת ורשלנית"

שר הביטחון לשעבר טוען כי התמודדות ישראל עם השינויים בצד הפלסטיני הם "ניצחון הפוליטיקה על המדינאות". "לא צריך להתערב במשהו שעומד להיכשל, ההצהרות מיותרות", הסביר

קרא עוד

יעלון: ''החלטת הקבינט - רשלנית ומיותרת''

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון אמר הבוקר (רביעי) בשיחה עם רזי ברקאי בגלי צה"ל כי החלטת הקבינט "רשלנית ומיותרת". עוד הוא הוסיף: "ההתנהלות מזכירה לי את הקבינט של 'צוק איתן'"

קרא עוד

רב אלוף במיל משה יעלון, שר הבטחון לשעבר- יופיע ביום שישי במלון פסטורל בנושא התמודדות של מדינת ישראל במזרח התיכון באתגרים המשתנים. אירן גרעיני, חיזבאללה, דאעש, שלטון חוק, ערכים דמוקרטיים, כלכלה, חינוך, חקלאות, יוקר המחייה, משבר הדיור, תספורת שקיבל פישמן, בעיית הנכים

סוג מדיה: רדיו
מקור: קול הגליל העליון
תאריך: 16/10/2017
שעה: 11:08:21
תכנית: לפני חצות היום
אורך: 13:30
מרואיינים: משה יעלון

קרא עוד

ראיון ברדיו קול חי

משה (בוגי) יעלון בראיון למרדכי לביא

לינק להאזנה

הכל זה רק תחרות?

טור דעה

צפה בכתבה
אתר זה נבנה על ידי אורנוס גרופ בע"מ
תרומה התנדבות הצטרפות