העמותה למנהיגות אחרת בראשות משה בוגי יעלון

מאמרים

בוגי יעלון :"אם נתניהו לא יודע מה קורה סביבו – שילך הביתה, ואם הוא יודע – שילך לכלא"

שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון מתייחס לחקירות נתניהו שקיבלו תאוצה לאחרונה ואומר לגלסנר מגיש המהדורה המרכזית :" אם נתניהו לא יודע מה קורה סביבו – שילך הביתה, ואם הוא יודע – שילך לכלא".

קרא עוד

"עושים פה דה לגיטימציה למפכ"ל. האם זה ראוי שראש ממשלה יתנפל על המפכ"ל? מה הוא טוקבקיסט?"

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון - Moshe (Bogie) Ya'alon בראיון לפתחי וזמרי בעם, תוקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו. האזינו

קרא עוד

"יש פה העדפת בצע כסף על פני טובת המדינה"

דרור רפאל, ספי עובדיה ולאה גולדין שוחחו עם שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שהתייחס למתקפת נתניהו על המשטרה והתקשורת: "מבחינה ציבורית אצלי הוא גמר"

קרא עוד

"שפל חסר תקדים שראש ממשלה תוקף את המפכ"ל"

שר הביטחון לשעבר משה יעלון שוחח עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, והתייחס לדבריו של נתניהו על מפכ"ל המשטרה: "ראש הממשלה מופיע כקורבן שכולם נגדו. אי אפשר להאשים את כל העולם ולפגוע באושיות הדמוקרטיה במדינה, זה נזק לטווח ארוך"

לינק להאזנה

אושפיזין ההתיישבות

יעלון מציג את הגרסה שלו לאידיאולוגיה הציונית, ומספר כיצד החליט על המעבר הרעיוני ממפלגת העבודה אל חיק הליכוד: “אני גדלתי על ברכי תנועת העבודה, והערך של יישוב הארץ הוביל אותי בסופו של דבר לעשות מעשה. בחרתי להיות ממקימי קיבוץ גרופית בערבה, שאני חבר בו עד היום. כשאוסלו פרץ, לא הייתי בתמונה. כשבאו מנהיגי המדינה דאז ואמרו שנוותר על חלק מהאדמה וזה יביא אותנו אל השלום והמנוחה והנחלה - אמרתי אדרבא. עד שלב ההתפכחות שבו נחשפתי לקרביים של אוסלו כראש אמ”ן. בתהליך שבו אני מגלה שהנהגת המדינה מוליכה אותנו שולל ואני ראש אמ”ן לעומתי - עברתי את המהפך הפוליטי. ואז טענתי שלא עזבתי את תנועת העבודה, אלא היא עזבה אותי”.

צפה בכתבה

יצפנני בסוכו: הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה )בוגי( יעלון בשיחה מקיפה על המצב הביטחוני והפוליטי

דטחון לש אעבר ב גשיחה נוק הבת על השנה מהביטחונית צ האחרונה פ בי ושראל ן • הוא מנדב שורה של אמירות ביטחוניות ופוליטיות, על בנימין נתניהו )“הגיע הזמן שיהיה ראש ממשלה שאין מה לחקור אצלו”(, על האיום האירני )“לא מדובר בסיכון מיידי, אבל מטריד הדבר שאיראן פועלת בסוריה”(, על אביגדור ליברמן )“היו שביקרו אותי, אך כשיושבים על כס שר הביטחון ממשיכים את הכיוון שלי”(, ועל ביטול חוק הגיוס )“בזמני זה לא היה קורה”(

צפה בכתבה

בוגי יעלון בראיון סוחף לרדיו קול חי על נושאים שפותחים לנו את השנה

במאה העשרים ואחת הכל קשור

לינק להאזנה

מלחמת יום הכיפורים היתה רגע מכונן בהיסטוריה של העם היהודי

וגם רגע מכונן בשבילי. הרגע בו החלטתי שהמקום שהכי נכון לי להיות בו הוא צבא ההגנה לישראל. ערב יום הכיפורים, רציתי לשתף אתכם בקטע שכתבתי על המלחמה בספרי, ״דרך ארוכה קצרה״. מחר בערב נתפלל את תפילת כל נדרי בבתי הכנסת, אך נדר אחד נשמור, נדר הדמים לאחינו ולאחיותנו שנפלו במלחמה ההיא ובמלחמת העצמאות המתמשכת של ישראל - שנהיה אנו ראויים לקורבנם ונקיים כאן מדינה וחברה המכבדת את זכרם. גמר חתימה טובה, בוגי.

צפה בסרטון

ערב יום הכיפורים תשע"ח

ראיון עם שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון ב - עולם הבוקר.

צפה בסרטון

"עושים לבית המשפט דה-לגיטימציה מאינטרסים"

שר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון, בשיחה עם שלום קיטל ורועי שרון על חגיגות היובל להתיישבות: "מטיפים לביהמ"ש על ממלכתיות כשאין ממלכתיות כשמתייחסים לצבא ולשב"כ. מבחינה מהותית נאור צודקת"

לינק להאזנה

יעלון: "פרשת הצוללות תגיע לביבי. נקודה"

משה בוגי יעלון בראיון ל"זירה חופשית" עם ענבר דותן ואלי לוי מטקס שביל הבנים מציין כי הוא בעד גיוס חרדים. "פועל על פי מצפון ולא על פי שבשבת רוח"

קרא עוד

יעלון: ''כשנבחרי הציבור מתעלמים מתג מחיר - משפחה נשרפת''

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון שוחח הבוקר (חמישי) עם ירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל ואמר כי אינו מתנצל על ההשוואה בין דוואבשה להנקין: "כשיש תג מחיר ביהודה ושומרון תפקיד נבחרי הציבור לטפל בזה - ברגע שמתעלמים, משפחה נשרפת"

קרא עוד

"אם הסביבה של ראש ממשלה ושר כל כך נגועה והם לא ידעו – שילכו הביתה. אם כן ידעו, שילכו לכלא"

שר הבטחון לשעבר בראיון לאסתי פרז על האויבים שמסביב, על שטייניץ והצוללות ועל משפחות החללים החטופים, שמאבדות אמון בהנהגה.

לינק להאזנה

כנס המכון למדיניות נגד טרור

המרכז הבינתחומי הרצליה

קרא עוד

פתחי וזמרי בעמ

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון - Moshe (Bogie) Ya'alon מגיב לדבריו על רצח הזוג הנקין. האזינו לשיחה עם פתחי וזמרי בעם

קרא עוד

שר הביטחון לשעבר יעלון: ראש הממשלה צריך להתפטר מייד | מתוך חדשות השבוע

בריאיון מיוחד לחדשות השבוע אומר משה בוגי יעלון כי סביבת רה"מ רקובה וכי יש לנקות את האורוות כמה שיותר מהר.

Read More

"חקירות נתניהו – זו כבר לא שאלה אם יש או אין ראיות"

שר הביטחון לשעבר התייחס בריאיון ל"מטה המרכזי" להודעת היועמ"ש בעניין המעונות, ולחקירות נגד ראש הממשלה. בנוסף התייחס גם להמשך דרכו הפוליטית: "אתייצב בראש רשימה עצמאית, בבוא העת אפרסם את השמות". הרצוג: מציע לנתניהו להשעות עצמו, ובתמורה לתת לו חנינה

קרא עוד

האתגרים המתפתחים במרחב

חיים גרדינגר בתכנית "פתחי וזמרי" ברדיו גלי ישראל.
החל מדקה 6:40

לינק להאזנה

"המדינות הערביות איתנו באותה הסירה. מבחינתם, האיום העיקרי הוא איראן"

שר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון בראיון לערן זינגר על האיום מצד איראן, המצב באזור ופגישת נתניהו - פוטין.
כאן ב'

לינק להאזנה

גיבור אמיתי

צפו: אוהד בן ישי - אני וכל עם ישראל מצדיעים לך.
אוהב אותך ומעריך אותך, בשבילי אתה גיבור אמיתי.

קרא עוד

המשפיעים עם לוסי אהריש | בוגי יעלון

סדרה חדשה בהנחייתה של העיתונאית לוסי אהריש, המתמקדת באנשים המשפיעים ביותר על החברה הישראלית . בפרק הבכורה: שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון

קרא עוד

שיקולי הישרדות על פני אינטרס לאומי

שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, מתייחס בתשובה לערוץ 7 לחרב הבג"ץ המונחת על שדה בעז שבגוש עציון.

קרא עוד

"ליברמן מעדיף שיקול הישרדות פוליטיים על פני האינטרס הלאומי"

משה יעלון תוקף את שר הביטחון וטוען כי הצעת משרד הביטחון לתושבי שדה בועז פסולה. סער: "גרירת הרגליים של המדינה משדרת רפיון לפלסטינים"

קרא עוד

משה (בוגי) יעלון - Moshe (Bogie) Ya'alon

כל מי שדרך הימין ותנועת הליכוד חשובים לו - אני פונה אליכם הפעם בטקסט מעט ארוך, אך הדברים נכתבים מדם לבי, מתוך חרדה אמיתית לדמותנו ולעתידנו. הימין הוא אידאולוגיה, לא אדם. הליכוד היא תנועה, לא העומד בראשה. שתפו והפיצו לכל מי שהימין והליכוד יקרים ללבו. זו לא מלחמת שמאל בימין. זו מלחמה על דמותו של הימין ודמותה של הנהגתו. בוגי.

קרא עוד

יעלון על החלטות הר הבית: "התקפלנו. נתניהו נכשל, זו אחריותו"

"הדיון לא היה לפני מעשה, שילמנו מחיר של דם", אומר שר הביטחון לשעבר בריאיון לאולפן ynet. "ראש השב"כ הזוי? כשלא סותמים את הפה למי שמתבטא ככה, זו לא מנהיגות. אזרחי ישראל צריכים לדאוג - יעשו מניפולציה וספין, יסיטו את הנושא ויגידו 'הערבים נוהרים לקלפיות' ועם ישראל ישכח. על זה בונים הפוליטיקאים"

קרא עוד

יעלון: האחראי למחדל בהר הבית הוא נתניהו

השר לשעבר משה יעלון אמר במצד שני: "האחראי למחדל בהר הבית הוא נתניהו, ההתלהמות של המאגפים אותו מימין לא תורמת לו - עיקר השיקולים שלו פוליטיים

לינק להאזנה

אירועי הר הבית זה ״מרמרה 2״!

ארדואן מנסה שוב לערער כאן את הביטחון באמצעות פרובוקציות. צריך לשים את זה על השולחן, להגדיר את האיום ולטפל בו. בשביל זה צריך הנהגה שחושבת אסטרטגית ופועלת מתוך ניסיון, שיקול דעת ואחריות ולא מתוך שיקולים פוליטיים של סקרים, לייקים והישרדות.

קרא עוד

"לא אתפלא אם המחבלים מאום אל פאחם הונעו ע"י האחים המוסלמים - ומי שמניע אותם זה ארדואן"

הבוקר הזה, כאן - בית.

לינק להאזנה

"ישראל 2017 היא מדינה מושחתת": ראיון מקיף עם משה (בוגי) יעלון

בין העזיבה הכפויה את הממשלה ותחילת המרוץ חזרה אל הנהגת המדינה, שר הביטחון לשעבר הוא בעיקר אזרח מודאג. "התחלחלתי כששמעתי שנתניהו דיבר עם אבא של אזריה"

קרא עוד
אתר זה נבנה על ידי אורנוס גרופ בע"מ
תרומה התנדבות הצטרפות