העמותה למנהיגות אחרת בראשות משה בוגי יעלון
ביוגרפיה מאמרים צור קשר

69 שנים לאחר שנולדה, ישראל היא מדינה עם כלכלה מודרנית ומפותחת, בעלת הכוח הצבאי החזק באזור. מאז ומתמיד, מרכיב מרכזי בהצלחתה של ישראל היה איכות מנהיגיה, שפעלו לאור ערכים כגון דוגמה אישית ואחדות העם, תוך הצבת האינטרס הציבורי מעל לכל רווח אישי. בשנים האחרונות נראה שאיבדנו את הדרך. המנהיגות הישראלית הנוכחית מסכנת את ערכינו המשותפים, ומקריבה את טובת העם והמדינה למען הישרדות פוליטית ואינטרסים אישיים צרים. מצב זה יצר קרע מדאיג בין האזרחים לממשלה.

הציבור הישראלי זקוק להנהגה חדשה, אמיצה, וישרה, שתשמור על ישראל כמדינת חוק, ותבטיח את ערכיה, כפי שהם באים לידי ביטוי במגילת העצמאות. ישראל ראויה להנהגה שתציב את האינטרס הציבורי מעל לכל, תנהג בשוויון בין אזרחיה המבקשים להתפרנס בכבוד, ותימנע מקיצונים בעלי אינטרסים לכפות עליה את רצונותיהם. ישראל צמאה להנהגה שתאחד את העם ותגשר בין מרכז לפריפריה, מזרחים ואשכנזים, דתיים וחילונים, יהודים וערבים, תעודד עלייה ותסייע לעולים החדשים להיקלט בתוכה בהצלחה. ישראל זכאית להנהגה אחראית בזירה הבינלאומית, שתדע לבנות מערכות יחסים המבוססות על אמון הדדי עם ידידותינו בעולם, בראשן ארצות הברית, ועם יהדות התפוצות.

אנחנו כבר מזמן לא בקרב על ימין ושמאל. אנחנו במאבק על מי שאנחנו.

חיי הוקדשו להגנה על ביטחון מדינת ישראל, על ערכיה ואמות המידה המוסריות שלה. כחייל של המדינה במשך חמישה עשורים, כמפקד, כרמטכ"ל, וכשר ביטחון, תמיד העדפתי את האינטרס הלאומי על פני זה האישי. אין אני חפץ באורח חיים ראוותי ונוצץ. כל כוחותיי הוקדשו, וכך גם יהיה בעתיד, להבטחת ביטחונם ורווחתם של תושבי מדינת ישראל. לאור הערכים שעל פיהם פעלתי לאורך שנותיי, חלקתי על האופן בו מתנהלת המדינה בעת האחרונה, ולכן החלטתי להתפטר מתפקידי כשר הביטחון. לא אהיה שותף לממשלה שאינה ערכית, ואינה רואה את טובת המדינה לפני טובתם האישית של מרכיביה. יצאתי לדרך חדשה בה אתמודד על הנהגת המדינה. כדי שנחזיר את ישראל לימיה היפים, את האהבה למולדת והגאווה שבישראליות – אני צריך אתכם איתי.

יחד עם שותפים לדרך, הקמנו את עמותת "מנהיגות אחרת", ככלי לקידום השקפותינו בדבר אתגריה הפוליטיים, הביטחוניים, והחברתיים של מדינת ישראל. אנו מקדמים מנהיגות אחראית ומוסרית, שתגן על ביטחון ישראל תוך שמירה על הערכים המשותפים לנו והבטחת שלטון החוק. על מנת לעשות זאת, אנו פועלים לאורכה ולרוחבה של ישראל באמצעות עשייה חינוכית וחברתית, הממוקדת בעיקר בדור הצעיר.

החברה הישראלית, על כל גווניה, יקרה ללבי. מדינת ישראל יקרה לליבי. המצב הנוכחי מדאיג אותי ואיני יכול לעמוד מנגד ולראות כיצד המפעל הציוני שלנו סוטה מהדרך שהתוו אבות הציונות דוד בן גוריון וזאב ז'בוטינסקי. זוהי שעת חירום, ועלינו להתייצב למען המדינה. כפי שלחמתי למען ביטחון ישראל בעבר, כעת אני יוצא למערכה חשובה באותה המידה, זוהי המערכה על מרקם החברה הישראלית, על ערכיה, על מה שמאפיין אותה כאומה שאמורה להיות מופת לכל העמים. אני קורא לכן ולכם להצטרף אליי למסע להחלפת המנהיגות של מדינת ישראל, ולהיות שותפות ושותפים בהבטחת עתידנו ועתיד ילדינו.

אתר זה נבנה על ידי אורנוס גרופ בע"מ
כפתור תרומה תרומה כפתור התנדבות התנדבות כפתור הצטרפות הצטרפות

ישראל חוגגת עצמאות

לכתבות וראיונות לכבוד יום הזכרון לחץ כאן

חג עצמאות שמח!